Facebook fiber kablo robotunu tanıttı

0

Facebook fiber kablo robotu

İnternet hizmeti konusunda önemli çalışmalar yapan Facebook fiber kablo robotu tanıttı. Bu robotla, internet altyapısı daha ucuza kurulacak.

Facebook fiber kablo robotu ile internet sağlayacak

İnternet hizmeti için dünya çapında çalışmalar yürüten Facebook, bu konuda önemli altyapı çalışmaları da yürütüyor. Bu alt yapı maliyetlerinin azaltılması Facebook’un ana odak noktaları arasında yer alıyor.

Facebook Connectivity bünyesinde geliştirilen yeni cihaz, şirket için fiber kabloların maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak. Fiber kabloları orta gerilim elektrik dağıtım hatları üzerine yerleştiren robot, ince ve hafif yapısı sayesinde kabloların daha kolay çekilmesini sağlıyor.

Kablo ve robot için lisans çalışmalarını tamamlayan Facebook, fiber internet konusunda önemli bir adım atmış oldu. Facebook’un bu lisanslı çözümünü kullanacak ilk şirket ise NetEquity olacak. İlerleyen süreçte kullanan şirket sayısının artması da sürpriz olmayacak.

İnternet altyapısının yeni sistem sayesinde daha hızlı, daha verimli ve daha ucuz bir şekilde kurulabilmesi, tüm dünyada internet erişiminin sağlanmasını daha kolay hale getirecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>