Facebook Giphy için girişimlerde bulunuyor

0

Facebook Giphy

GIF uygulaması Giphy için yeni gelişmeler yaşanıyor. Faceook Giphy şirketini satın alarak, GIF konusunda yenilikçi çalışmalara imza atmayı planlıyor.

Facebook Giphy şirketini satın almak istiyor

Facebook, bünyesindeki tüm platformlar için yeni stratejiler uyguluyor. Bu amaçla Facebook, platformlarına yeni özellikler ekleyebilmek için başarılı şirketleri satın almaya yönelik adımlar atıyor.

Bunlardan biri ise sunduğu GIF’ler ile tanıdığımız Giphy oldu. Facebook, Giphy’i satın alarak, Instagmra için yenilikçi GIF geliştirme çalışmalarına hız vermek istiyor. Böylelikle daha etkileşimli paylaşım imkanı sunularak, platformdaki kullanıcı memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Bu satın almanın Facebook’a yaklaşık maliyeti ise 400 milyon dolar olacak. Birçok sosyal medya platformu tarafından kullanılan Giphy’inin Facebook tarafından satın alınması, bu alandaki rekabette Facebook’un çok öne geçmesini sağlayacak.

Instagram yöneticilerinden Vishal Shah ise yaptığı açıklamada, geliştiricilerin Giphy için harika içerikler üretmeye devam edebileceğini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>