Facebook her çalışanından 188 bin dolar kazandı

1

Çeyrek dönem finansal raporlarını açıklayan teknoloji şirketlerinde, dikkat çeken rakamlar da ön plana çıkmaya devam ediyor.

Sosyal medya devi Facebook’un, tüm diğer teknoloji şirketlerine oranla, çalışan başına en çok gelir sağlayan şirket olduğu ortaya çıktı.

20,658 çalışanı olan Facebook’un bu hesapla, çalışan başına 188,498 dolar gelir elde ettiği anlaşıldı. Bu kazanç oranı ise Alphabet’in çalışan başına kazanç oranının 4 katı anlamına geliyor. Alphabet’in son çeyrekteki, çalışan başına kazanç oranı 46,610 dolar olarak dikkat çekiyor.

Öte yandan Facebook’un çalışan başına kazancının hızla yükseldiği gözden kaçmıyor. İkinci çeyrekte şirketin çalışan başına kazancı 157,503 dolar olarak gerçekleşmişti.

Çalışan başına kazanç bakımından Facebook’a en çok yaklaşan şirket ise Microsoft. Yazılım devinin her çalışanı üçüncü çeyrekte şirkete 52,400 dolar kazandırmış bulunuyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>