Facebook İçerik Gözetim Kurulu’na 130 milyon dolar

0

Sosyal medya devi Facebook bir süre önce, ekosistemindeki içeriklerin gözetimi ve yönetimi konusunda üst düzey kararlar alabilecek bir kurul oluşturmuştu.

İçerikleri yoğun olarak denetleyerek gerekli içerik politikalarını üretecek bu kurul, klasik Facebook editörlerinden değil, Facebook’un üst düzey yöneticilerinden oluşuyor.

6 yıllık bütçe 130 milyon dolar

Facebook şimdi kurulun önümüzdeki 6 yıllık masrafları için 130 milyon dolarlık bütçe ayırdığını duyurdu. Bu bütçenin içinde yeni ofisler açmaktan ofis mobilyalarına, çalışan maaşlarına, kurul çalışanlarının ulaşım ve gezi masraflarına kadar her türlü gider yer alıyor. 

Facebook ayrıca, 6 senelik sürenin sonunda kurulun giderlerini karşılamaya devam edeceğini de duyurdu. Zuckerberg, Facebook’ta kontrolsüz içerik yayınlandığı ve bu içerikelrin ABD’nin seçimlerini yönlendirdiği suçlamasıyla karşılaşmış ve ağır tepki almıştı.

Bu yeni kurul, ileride meydana gelebilecek suçlamalarda sorumluluğu Zuckerberg’ün üzerinden alıp profesyonel yöneticilere yöneltmiş olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>