Facebook ikinci çeyrekte yeni rekor kırdı

0

1,71 milyar kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’un ikinci çeyrek finansal raporu, firmanın hisselerinin rekor seviyeye yükselmesine neden oldu. İkinci çeyrek geliri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 59 artarak 6,44 milyar dolar olan Facebook’un hisse senetleri de borsada 123 doların üzerine çıktı.

Sosyal medya devi, 2016 yılı ikinci çeyreğinde 6,44 milyar dolar gelire ulaştı. Bir önceki senenin aynı döneminde şirket 4,04 milyar dolar gelir elde etmişti. Geçen yılın ikinci çeyreğinde 719 milyon dolarlık net kar yakalayan Facebook, 2016’nın ikinci çeyreğinde ise net karını yüzde 186 artırarak 2,05 milyar dolara çıkardı.

Zuckerbergin şirketinin kullanıcı rakamları da hızla yükseldi. Sosyal medya servisinin günlük aktif kullanıcı sayısı ikinci çeyrekte ortalama 1,13 milyar kişi oldu. Bu sayı geçen yıla göre yüzde 17’lik artış gösterdi. Günlük aktif kullanıcıların 1,03 milyarı ise sosyal medya servisini mobil cihazlardan kullandı.

Şirket hisselerinin New York borsasının bugünkü işlemlerinde daha yoğun ilgi görmesi ve yeni bir rekor kırması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>