Facebook ikinci haber sayfasını test ediyor

0

Sosyal medya devi Facebook, henüz tüm dünyada kullanıma sokmasa da, ikinci haber sayfasını belirli kullanıcıların hesaplarında teste açtı.

İkinci haber sayfası, kullanıcıların Facebook sayfasında, bir roket ikonu ile gösteriliyor. Bu ikona basan kullanıcılar, yeni bir haber sayfası ile karşılaşıyor.

İkinci haber sayfasının amacı, kullanıcının takip etmediği kanallardan gelen ilginç haberleri bulabileceği haber akışını sunmak. Facebook’un algoritmalarına göre, kullanıcının beğenebileceği, ilgi duyabileceği ancak takip etmediği kanallarda yayınlanan haberler bu sayfada yer alacak. Böylece Facebook kullanıcıları, sosyal medya servisi içinde yeni kanalları, yeni sayfaları, yeni insanları keşfetmek için pratik bir yöntem kazanmış olacaklar.

Facebook, 2012 ve 2014’de de kullanıcıların başka kaynakları keşfedebilmesine yönelik uygulamaları hayata geçirmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştı. Bu yeni testten başarılı sonuçlar alacak olursa, roket sembolünün tüm Facebook kullanıcılarının hesaplarında belirmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>