Facebook ile Apple arasında kılıçlar çekiliyor

0

Facebook ile Apple

Facebook ile Apple arasında uzun süredir devam eden bir gerginlik bulunuyor. Zuckerberg, bu gerginliği daha ileri seviyeye taşıyacak.

Facebook ile Apple gerginliği büyüyor

Veri gizliliği konusunda pek de iyi bir sicile sahip olmayan Facebook, Apple’ın hedefi haline geldi. Facebook da Apple’ın uyguladığı baskıcı stratejiye karşılık veriyor.

Aslında ikili arasındaki gerginlik, Cambridge Analytica skandalına dayanıyor. Tim Cook, Facebook’un kişisel verilerin korunması konusunda yeterli hassasiyeti göstermediği konusunda yoğun eleştirilerde bulunmuştu. Facebook ile Apple arasındaki gerginlik daha da büyüyecek gibi görünüyor.

Apple’ın iOS 14 ile veri etiketleri konusunda yeni bir yöntem uygulaması da Facebook’u zor durumda bırakmıştı. Zuckerberg ise Tim Cook’un uyguladığı bu politikaya karşı kılıçları çekiyor.

Zuckerberg, Apple’a karşı katı bir tutum sergilenmesini istiyor. Senatörler ve rekabet kurulu ile bir araya gelen Zuckerberg, Apple’a geri adım attırmak için çeşitli kampanyalar yürütüyor. Ancak Apple de bu konuda pek geri adım atacak gibi görünmüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>