Facebook ilişkinizi sevmiyor mu?

0

Facebook‘un sahip olduğu veriyi analiz etmediği bir durum kulağa pek akıllıca gelmiyor. Facebook veri analistlerinin üzerinde çalıştıkları konulardan birisi de Facebook’da ilişkisi olan kişilerin zaman tünellerindeki paylaşımları üzerine.

Araştırma anonim veriler ile gerçekleştirilmiş. Ortaya çıkan sonuç ise bir ilişkisi olan kişilerin daha az paylaşımda bulunduğunu gösteriyor.

facebook-relationship-effect

 

Facebook’un yaptığı analize göre ilişkisi olmayan kişiler günde ortalama 1,7 paylaşımda bulunurlarken bu rakam ilişkileri başladıktan sonra 1,4 seviyelerine düşmekte.

Yaptığımız tüm haberlerde paylaştığımız içeriğin işletmeler açısından anlamını ele alıyoruz. Bu veriler ise bize tek bir şey gösteriyor; ilişkisi olan çalışanlarınızın veriminde belirli bir düşüş görebilirsiniz. Belki de çalışan performansını takip etmek için sosyal medya hesaplarını daha iyi gözden geçirmeniz gerekiyordur.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>