Facebook internet altyapısı sunacak

0

Facebook internet altyapısı

Facebook internet altyapısı için Afrika ülkelerine destek olacak. Toplamda 37 bin kilometrelik altyapı hizmetinin sunulması hedefleniyor.

Facebook internet altyapısı için çalışacak

Günümüzde sosyal medya platformu olmanın çok daha ötesine geçmeyi başaran Facebook, yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Ayrıca ihtiyaç duyan ülkelere de destek sağlıyor.

Bu amaçla Facebook, Afirka’da internet altyapısının sağlanması için çalışmalara başladı. 2Africa isimli bu proje için Vodafone gibi farklı ülkelerden 6 telekom devi şirketle anlaşmaya varıldı. Yapılacak olan çalışmayla, toplamda 37 bin kilometrelik internet altyapısı sunulacak.

Alcatel tarafından deniz altında internet hattı döşenecek ve bu hattın bir ucu İngiltere’de son bulacak.

2024 yılında son bulacak olan bu projede, 16 farklı Afrika ülkesinde toplamda 21 çıkış verilecek. Böylelikle ülkeler için genel internet altyapısı sağlanmış olacak. Daha önce Güney Afrika ve Nijerya gibi ülkelere yönelik yatırımlarda bulunan Facebook, internet altyapısı ile bu yatırımlarına bir yenisini ekleyecek. Facebook, 2Africa ile bölgedeki etkinliğini artıracak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>