Facebook intiharlara karşı yeni servisini duyurdu

0

Facebook’un intihar etmek isteyen gençler için, intiharı yayınlayacakları platform haline dönüşmesi, sosyal medya devini önlem almaya yönlendirdi

Zuckerberg’ün yeni uygulaması, Facebook’ta intihar etmek isteyenleri hedefliyor ve onlara psikolojik destek sağlamayı amaçlıyor.

Psikolog desteği

Uygulama, intiharı düşünen kişileri, ilgili ülkenin intihara karşı kurulmuş sosyal destek servisine bağlayarak, bir psikologla konuşmasına aracılık ediyor. elbette şimdilik sadece ABD’deki National Suicide Prevention Lifeline psikologlarına ulaşmak mümkün.

Facebook, canlı yayın platformu Live’ı açtığından beri sosyal medyada intiharını canlı yayınlayanların sayısında önemli bir artış ortaya çıktı. Sosyal medyanın bu tür girişimlere aracılık edebileceğini düşünmeyen Zuckerberg’ün ekibi ise bu acı deneyime çare bulmak için çalışıyor. Öte yandan, diğer sosyal ağlar da, canlı yayınların riskleri konusunda bu deneyimden dersler çıkarıyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>