Facebook iş ilanları yayınlayacak

0

Facebook’un LinkedIn ile rekabetinde yeni bir döneme giriyoruz. Zuckerberg’ün sosyal medya servisi, şirketlere iş ilanlarını yayınlayabilecekleri yeni bir mekanizma sunmaya başladı.

Şirketlerin Facebook sayfasında yayına başlayan yeni bölüm ile o şirketlerde açık olan iş pozisyonları sıralanıyor. Böylece söz konusu şirkette işe başvurmak isteyenler hangi pozisyonların açık olduğunu Facebook sayfasından görebiliyorlar.

İşe başvurmak için Facebook

Yeni özellik ilk olarak ABD ve Kanada’daki şirketler için devreye girmiş durumda ancak kısa süre sonra tüm dünyaya açılacak.

Bu özellikle yayınlanmış bir iş ilanına başvurmak da, sadece bir tuşa basarak gerçekleşiyor. Facebook, başvuru formundaki tüm detayları, kullanıcının kişisel bilgilerinden alara otomatik dolduruyor. Kullanıcılar dilerlerse değiştirmek istedikleri detaylara müdahale edebiliyorlar.

Facebook’un bu yeni hamlesi, giderek güç kazanan ve özellikle iş dünyasına yeni atılan genç yetişkinleri kendine çeken LinkedIn’e karşı bir adım olarak kabul ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>