Facebook, İsrail’de ortak çalışma alanı açtı: Playground

0

Şirket start-up’lara yönelik hamlelerine devam ediyor ve kısa önce süre İsrail’de bir ortak çalışma alanı açtı

Facebook, İsrail’de start-up’lar için “Playground” adında bir ortak çalışma alanı açtığını duyurdu. Playground’da start-up’lar için sadece ortak çalışma alanı görevi görmüyor. Merkezin içinde toplantı odaları ve medya yapım stüdyoları da bulunuyor. Facebook’un merkezi geçen ay açtığını not edelim.

Start-up’lar için program açtı

Tel Aviv’deki Rothschild Boulevard’da yer alan Playground’da “Start-up Growth Program” isimli bir program hayata geçirildi. Programda şu an 13 start-up bulunuyor ve bu start-up’lar B2C segmentinde faaliyet gösteriyor. Girişimlere örnek olarak para transfer platformu Rewire ve taze ürünler satan bir pazaryeri olan Shookit verilebilir. Playground’da ayrıca hem Facebook hem start-up ekosistemi tarafından ülkenin iş yaşamına yönelik etkinlikler de düzenlenecek.

ABD dışındaki en büyük Ar-Ge merkezi İsrail’de

Facebook, İsrail’deki ilk ofisini 2013 yılında açtı ve şu an toplam 300 kişi istihdam ediliyor. Şirketin ABD dışındaki en büyük Ar-Ge merkezi de İsrail’de bulunuyor. Bu ofisin geliştirdiği ve üzerinde çalıştığı ürünler arasında Facebook Lite, internet.org ve Express Wi-Fi bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>