Facebook istismarı önlemek istiyor

0

Facebook istismar

Facebook istismarı önlemek için yeni araçlar test ediyor. Çocuk istismarına karşı Facebook, yeni önlemler alacak.

Facebook istismarı önlemek için yeni adım atıyor

Sosyal medya platformlarındaki yaygınlaşma, çocukların güvenliğini tehlikeye atıyor. Bunun için Facebook, yeni araçlarıyla çeşitli önlemler alacak.

Yeni araçlar üzerinde çalışan Facebook, çocuklara yönelik istismar fotoğrafları veya video aramalarını sınırlandıracak. Ayrıca bu tür içeriklerin paylaşılmasını da engelleyecek. Bunun için sunulacak araçlar güncellenmiş uyarılar, geliştirilmiş otomatik uyarılar ve raporlama sunacak.

Facebook’un bu alandaki istatistiklerine baktığımızda ise 2020 yılında Temmuz ile Eylül aralığında 13 milyon zararlı içerik tespit edilmiş durumda. Dolayısıyla Facebook’ta bu konuda çok fazla sayıda içerik yer alıyor. Facebook’ta güvenlikten sorumlu Antigone Davis, Facebook’un çocuklara zarar vermek için kullanılmasının kabul edilemez olduğunu söylüyor. Ayrıca uzmanlar ve yetkililerle birlikte çalışarak, çocukların güvenliğini sağlamayı hedeflediklerini de belirtiyor. Facebook’un yeni araçları, içerik paylaşımındaki kontrolden, yayınlanması ve görüntülenmesine kadar tüm süreci kontrol edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>