Facebook koronavirüs reklamlarını yasaklayacak

0

Facebook koronavirüs

Facebook koronavirüs konusunda korkuya neden olan reklamları yasaklama kararı aldı. Yeni reklam stratejisiyle, kullanıcıların tedirgin olmalarının önüne geçilebilecek.

Facebook koronavirüs için yeni strateji uygulayacak

Koronavirüs salgını tüm dünyada tedirginliğe neden olurken, teknoloji platformları bu tedirginliği azaltacak tedbirler almaya devam ediyor. Facebook, kronavirüs reklamları için yeni bir önlem almaya başlıyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, koronavirüs konusunda endişeye neden olan tıbbi yüz maskeleri reklamları için geçici bir yasak uygulayacak. Üstelik bu yasak Facebook’un yanısıra Facebook Marketplace ve Instagram için de geçerli olacak.

Yasağın uygulanmasına ise önümüzdeki birkaç günlük süreçte geçileceği belirtildi.

Facebook yetkilisi Leathern yaptığı açıklamada, tıbbi yüz maskesi reklamlarını ve ticaret listelerini yasaklayacaklarını belirtti. Ayrıca halk sağlığını kullanarak acil durumdan yararlanmaya çalışan kişiler için politikalarında gerekli güncellemelere gideceklerini söyledi. Ürünlerin yanı sıra koronavirüsün önlediğini ve tedavi ettiğini iddia eden reklamlar için de yasak uygulanacak. Facebook’un yeni düzenleme için reklam algoritmasında değişikliğe gideceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>