Facebook kripto parası Libra için tarih verdi

0

Facebook kripto parası Libra

Facebook kripto parası Libra konusunda ciddi sorunlar yaşamıştı. Libra Derneği, dolar endeksli yeni Libra için artık net bir tarih verdi.

Facebook kripto para Libra için Ocak 2021 tarihini verdi

Sosyal medya sektörünün ve teknolojinin dev ismi Facebook, kripto para sektörüne yönelik uzun süredir adımlar atmaya çalışıyor. Elindeki teknolojik altyapıyı ve kullanıcı kitlesini kullanmak isteyen Facebook, bunun için Libra girişiminde bulunmuştu.

Libra için ilk etapta dev şirketler destek olmuş ancak gelen baskılar nedeniyle Facebook bu alanda yalnız kalmıştı. Libra Derneği, artık dolar endeksli bu stablecoin’i 2021 yılının Ocak ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Libra için dijital cüzdan geliştiren eski ismi Calibra, yeni ismi ise Novi olan kuruluş ise Libra için dijital cüzdanı geliştirmiş durumda. Novi tarafından Financial Times ile paylaşılan bilgilerde, cüzdanın ürün olarak hazır olduğu ancak ilk etapta küresel olarak piyasaya sürülmeyeceği duyuruldu. Novi’nin ilk hedefi ABD ve Latin Amerika ülkelerinde yüksek hacimli işlemler olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>