Facebook kullanıcı kitlesini kaybediyor

0

Facebook kullanıcı

Facebook kullanıcı sayısında son yıllarda sert bir kayıp yaşıyor. Orta yaş üstü kullanıcı sayısında sorun yaşanmazken, genç kitle Facebook’u terk ediyor.

Facebook kullanıcı kitlesinde gençleri kaybediyor

Bir zamanlar dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, son yıllarda düşüş yaşıyor. Bu düşüşte hem veri ihlali Cambridge Analytica skandalı hem de Facebook’un kendine inovatif bir özellik katmaması pay sahibi. Edison Research tarafından yayınlanan bir raporda, Facebook’un kullanıcı sayısında yaşanan düşüş incelendi.

Rapora göre Facebook, 2017 yılında ABD’de 15 milyon kullanıcısını kaybetti. Özellikle 12 – 34 yaş aralığındaki kullanıcıların sosyal medya platformu olarak Facebook’u tercih etmediği görüldü. Hatta bu yaş kitlesinin büyük ölçüde Facebook hesaplarını kapattığı gözlemlendi.

55 yaş üstü kullanıcılara bakıldığında ise Facebook bu kategorideki kullanıcı kitlesini korumaya, hatta yeni kullanıcılar kazanmaya devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>