Facebook Libra için işe alım yapacak

0

Facebook Libra

Facebook Libra projesi için işe alım yapacak. Bazı ilanları açılan 50 kişilik yeni işe alım, farklı departmanlarda yapılacak.

Facebook Libra projesine yatırım yapıyor

Kripto para piyasasında büyük umutlarla giren Libra, şimdiye dek pek umduğunu bulamadı. Hatta Libra’nın bu alanda başarısız olduğuna dair haberler de gündeme gelmeye başladı.

Irish Times tarafından paylaşılan bilgilere göre Facebook, Libra projesi için yaklaşık 50 kişilik bir işe alım yapacak. Farklı departmanlar için yapılacak bu işe alımla ilgili bazı ilanlar da şu an açılmış durumda.

Libra’nın dijital cüzdanı olan Calibra’nın yöneticilerinden Morgan Walsh, bu küresel kıriz döneminde Dublin’de bulunan ekiplerine yatırım yapmaya devam ettiklerini söyledi. Ayrıca güvenlik, müşteri hizmetleri ve iş gücü yönetimi gibi alanlarda yeni çalışanlar aradıklarını da söyledi. Walsh’ın yaptığı bu açıklamayla Libra’nın yeni işe alım stratejisi biraz daha netleşmiş oldu.

2019 Haziran’da hayata geçen Libra, şimdiye dek pek hedeflerine ulaşamadı. Genel kullanılan bir para birim olmayı hedefleyen Libra’nın, artık kripto paraları destekleyeceği duyurulmuştu. Bu açıklamayla Libra’nın diğer kripto para birimlerinden pek de farkı kalmadı diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>