Facebook Libra için yeni cüzdan geliştiriliyor

0

Facebook Libra için yeni cüzdan

Facebook Libra için yeni cüzdan geliştiriyor. Novi isimli bir kripto para cüzdanının logosunda yer alan Libra detayı da dikkatlerden kaçmadı.

Facebook Libra için yeni cüzdan: Novi

Kripto apra piyasasına büyük umutlarla giriş yapan Facebook’un kripto para birimi Libra, yenilikler sunmaya devam ediyor. Yapılan geliştirmelere göre Libra kripto para cüzdanı Calibri, yerini Novi’ye bırakıyor.

Facebook, Libra için daha önce Calibra isimli cüzdan duyurmuştu. Yapılan geliştirmelerin ardından, Facebook, Libra için “Novi Financial” isimli yeni bir kripto para cüzdanı üzerinde çalışıyor. Novi’nin logosunda, Libra’yla ilgili detaylar da dikkat çekiyor.

Piyasaya oldukça iddialı bir giriş yapan Libra için bu geliştirme çalışmalarının devam etmesi büyük bir öneme sahip. Facebook, Libra’da yapılan finansal işlemlerin, ilerleyen süreçte mesaj göndermek kadar kolay olacağını belirtiyor. Şirketin uzun vadeli planları arasında Libra’nın WhatsApp ve Messenger uygulamalarında da kullanılması hedefleniyor. Eğer bu entegrasyon başarılı bir şekilde tamamlanırsa, kullanıcılar uygulamalar aracılığıyla birbirlerine para gönderebilecekler.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>