Facebook Libra planını değiştiriyor

0

Facebook Libra

Facebook Libra planında artık değişikliğe gidiyor. Yasal sorunlar yaşanan Libra projesinin, artık dijital ödeme platformuna dönüştürülmesi hedefleniyor.

Facebook Libra için yeni döneme girecek

Facebook’un kripto parası Libra’da yaşanan süreç, adeta karmaşaya dönmüş durumda. Ancak Facebook, karşısına onlarca yasal sorunun çıktığı bu projeden vazgeçecek gibi görünmüyor.

Özellikle Lİbra projesini destekleyen eBay, Paypal, Visa ve Mastercard’ın bu konuda geri adım atması, Facebook’u bir hayli zor bir durumda bırakmıştı. Facebook, yaşanan bu sorunların ardından Libra stratejisini değiştiriyor. Libra’yı kripto para birimi olmanın çok daha ötesine taşımayı hedefleyen Facebook, Libra’yı sanal ödeme hizmeti olarak sunmayı hedefliyor.

Yeni düzenleme ile Libra projesi ABD doları ve Euro gibi para birimlerini destekleyecek. Böylelikle kullanıcılar akıllı telefonlarından Libra ile döviz işlemleri de gerçekleştirebilecek.

Libra’nın geleneksel para birimlerini desteklemesiyle, daha fazla kullanıcıya ulaşması hedefleniyor. Özellikle düzenleyici kurumların kripto paraların yasadışı faaliyetler kullanılması nedeniyle kripto paralara sıcak bakmaması, Libra projesini zor duruma sokuyordu. Ancak Libra için uygulanacak yeni stratejiyle bu sorunların giderilmesi hedefleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>