Facebook Live’a önemli güncelleme geliyor

0

15 Temmuz gecesi Türkiye’nin her yerinde çok yoğun kullanılan ve halkın sokaktaki olayları dış dünyaya aktarmasına yardımcı olan Facebook’un canlı video yayın aracı Facebook Live, şimdi önemli bir güncellemeye hazırlanıyor.

Sosyal medya devi, canlı yayın aracını daha kullanışlı hale getirmek için, kullanıcılara yayınladıkları videolar için yorum özelliğini kapatmak, tam ekran yayın yapma imkanını devreye alıyor. Ayrıca, kullanıcılar artık 4 saate kadar kesintisiz video yayını yapabilecek.

Ancak tam ekran yayın özelliği şimdilik sadece iOS kullanıcıları için mümkün olacak. Sosyal medya servisi, bu özelliği Android kullanıcılarına biraz daha geç açacak.

Yeni özellikler kısa süre sonra, az sayıda seçilen kullanıcılar için kullanıma girecek, birkaç hafta sonra ise tüm dünyada yayına alınacak.

Mobil canlı yayına aracı Facebook Live, kısa sürede dünyanın gündemine oturmuştu. ABD’de polis tarafından aracının içinde ehliyetini çıkartırken öldürülen siyahi bir vatandaşın kız arkadaşı anında canlı yayın başlatarak olayı dünyaya seyrettirmişti. Bu gelişme üzerine Zuckerberg, polisin siyahi vatandaş vurma görüntülerini seyrederken şok olduğunu, geliştirdikleri canlı yayın aracının neler yapabileceğini, ne tür görüntülere sahne olabileceğini kendilerinin de tahmin edemediğini vurgulamıştı. Facebook Live şimdilik çok sade özelliklerle geliyor ve harita üzerinde canlı yayın yapan kişileri görmek mümkün oluyor. Ancak harita çok detaylı değil ve yoğun video yayını yapılan noktalarda aradığınız videoyu bulmak kolay olmuyor ve ayrıca arama fonksiyonu da bulunmuyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>