Facebook makale paylaşımı için öneri sunacak

0

Facebook makalele

Facebook, kullanıcıları makaleleri okumadan paylaşmama konusunda teşvik edecek. Facebook makaleleri okumayı önerecek.

Facebook makale paylaşımı öncesinde okuma önerisinde bulunacak

Facebook, kullanıcıların makaleleri ağlarıyla paylaşmadan önce en azından bir bağlantı açmaya teşvik edecek yeni bir arayüz özelliğini test etmeye başladı.

Şirket bu özellikle kullanıcıların güvenli paylaşımlar yapma konusunda teşvik edilip edilemediğini test edecek. Test halinde özellikte makaleye okumadan paylaş denildiğinde “Makaleleri okumadan paylaşmak, önemli gerçekleri kaçırmak anlamına gelebilir.” mesajı çıkıyor. Daha sonra kullanıcıya iki seçenek sunularak ister makaleyi açabiliyor, isterse paylaşımı yapabiliyor.

Aslında bu özelliğin Twitter’ın 2020 yılı Eylül ayında sunduğu özellikle benzer olduğunu söyleyebiliriz. Aylarca süren testlerin ardından Twitter, makaleyi daha fazla insanın tweet atmadan önce okumasını sağlamada büyük ölçüde başarılı olduğunu gördü. Bazı durumlarda Twitter, uyarının bazı kişilerin bir makaleyi hiç retweetlememeye bile yol açtığını söyledi.

Dolayısıyla Facebook’un da bu yeni özelliğinin, güvenli bilgi paylaşımı konusunda önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>