Facebook Marketplace 1 milyar kullanıcıyı geçti

0

Facebook Marketplace

Facebook Marketplace ile alışveriş konusuna önemli bir yenilik getirdi. Büyümeye devam eden Marketplace, 1 milyar kullanıcıyı geçti.

Facebook Marketplace 1 milyar barajını aştı

Facebook e-ticaret alanında gösterdiği çabanın meyvelerini almaya başladı. Kullanıcıların alım satım yapabildikleri Craigslist benzeri bir hizmet olan Facebook Marketplace, 1 milyar barajını geçmeyi başardı.

Kullanıcı sayısı ile ilgili bilgiyi Mark Zuckerberg, şirketin son mali toplantısında paylaştı. Açıklanan verilere göre Marketplace’de 1 milyonu aşkın mağaza bulunuyor ve her ay 250 milyonu aşkın kullanıcı etkileşimde bulunuyor.

Facebook, işletmelerin sayfalarında ürün katalogları oluşturmasına olanak tanıyan özelliği ise geçen yıl başlatmıştı.

Zuckerberg, koronavirüs salgını sırasında e-ticaretin “çok daha önemli hale geldiğini” belirtti. Ayrıca Marketplace, Facebook’un hizmetlerinden para kazanmanın yeni yollarını bulmasına da olanak tanıyor.

Zuckerberg: “Ticaretin geleceğini inşa etmeye yatırım yapıyoruz. Hizmetlerimiz genelinde tam özellikli bir ticaret platformu oluşturmak için uzun bir yolumuz var. Bu modern ticaret sistemi, reklamlar, topluluk araçları ve mağazalar, iş mesajları ve ödemeler gibi alanlarla mesajlaşma gibi halihazırda güçlü tekliflere sahip olduğumuz bir dizi alanı bir araya getirecek.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>