Facebook, Messenger’da değişikliğe gidiyor

0

Facebook, WhatsApp ile birlikte dünyanın en büyük mesajlaşma yazılımına dönüşen Messenger’ın 900 milyondan fazla kullanıcısını etkileyecek önemli değişiklikleri yayına almaya hazırlanıyor.

Facebook’un blog üzerinden yaptığı duyuruya göre, mesajlaşma uygulamasında artık en son yapılan sohbetler, aktif sohbetler listesinin en üstünde görünmeyecek. Kullanıcılar, bazı sohbetleri favori olarak işaretleyerek, bunların en tepede görünmesini sağlayabilecek. Böylece farklı nedenlerle yapılan sohbetler, önemli sohbetleri listenin altına itemeyecek.

Diğer bir yenilikse, sosyal ilişkilerde çok önemli olan, doğum günü kutlamalarına kolaylık getiriyor. Artık Messenger kullanıcıları, kontak kişileri içinden doğum günü olan arkadaşlarını sohbet listesi içinde görebilecek ve doğum günü için kutlama mesajı gönderebilecek.

Mesajlaşma uygulamasının son sürprizi ise büyük tepki toplayabilir zira uygulama kullanıcılarının online olup olmadığını göstermeye hazırlanıyor. Active Now isimli özellikle, hangi kullanıcının online olduğunu görmek mümkün olacak ama Facebook’un dileyen kullanıcılar için bu özelliği kapatacak ayarları da hazırlayacağına inanılıyor.

Yeni özellikler, önümüzdeki haftalarda yayınlanacak güncellemelerle hayata geçecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>