Bir sonraki konferansı Messenger’a taşıyın

0

Android ve iPhone üzerinde Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’ı kullanıyorsanız, yayınlanan son güncellemeyle birlikte artık herhangi bir grup sohbetinde sesli görüşme başlatmanız mümkün; Messenger sesli grup arama dünya genelinde yayınlandı. Bunun için telefon simgesine tıkladıktan sonra, konferansa eklemek istediğiniz arkadaşları seçmeniz yeterli. Messenger her birini aynı anda arıyor ve yanıt verdikçe ilgili görüşmeye dahil ediyor.

Facebook’un VoIP ile ilk imtihanı, yaklaşık iki yıl önce hayata geçirilen kullanıcılar arası sesli görüşmelerle başladı. Bugün çıkan güncellemeyle birlikte 50 kişiye kadar arkadaşı aynı grup çağrısına eklemek mümkün. Elbette 50 ayrı arkadaştan gelecek ses ile tam bir curcuna yaşanabilir. Ancak topluluğa hitap etmeyi düşünüyorsanız bundan iyi fırsat bulmanız da zor. Öte yandan, eğer 3-4 kişilik bir grup görüşmesi planlıyorsanız, Messenger’ın oldukça kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunduğunu belirtmekte fayda var.

Şimdilik sadece sesli aramalar için hayata geçirilen grup aramalarının yakın zamanda görüntülü aramalarda da yayınlanması bekleniyor. Her zamanki gibi yığılmaları önlemek adına Facebook bu özelliği kademeli olarak kullanıcılara sunuyor. Diğer bir deyişle App Store veya Google Play mağazasında henüz Messenger uygulaması için bir güncelleme göremediyseniz telaş etmeyin; bugün yarın sesli aramalar size de gelecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>