Facebook, Messenger’a SMS’i entegre edecek

0

messenger-16-700x393

Facebook’un Messenger uygulaması, WhatsApp kadar popüler ve pratik bir uygulama olarak büyük ilgi görüyor. Sadece kişisel alanda mesajlaşma için değil, profesyonellerin de iş konusunda hızlı mesajlaşma ve grup mesaj ihtiyacını karşılayan Messenger, yakın zamanda taksi veya benzeri servisleri çağırmak için de bir merkez haline dönüşecek. Telefonunda Messenger uygulaması yüklü olan bir kişi, başka uygulamalara gerek duymaksızın, sesli veya görüntülü konuşma/konferans yapabilecek, tekli veya grup halinde mesaj alıp gönderebilecek, taksi, yemek siparişi, çiçek veya benzeri servislere ulaşabilecek.

Facebook şimdi bu uygulamaya bir de SMS mesajlarını entegre etmek istiyor. Böylece kullanıcılar, Facebook hesabı olmayan kontaklarına da Messenger üzerinden SMS atıp alabilecek, SMS’lerini Messenger üzerinden yönetebilecekler. Facebook şimdilik SMS özelliği hakkında açıklama yapmayı reddediyor ancak SMS testeleri ABD’de sınırlı sayıdaki Android kullanıcı üzerinden yürütülmeye devam ediyor.

Ayrıca, Facebook’tan sızan bilgilere göre, şimdiye dek sadece tek hesabı destekleyen uygulama için çoklu hesap desteği de hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar, farklı kontak listelerin yer aldığı Facebook hesaplarındaki mesajlaşmaları da yine uygulamada sürekli login-logout olmak zorunda kalmadan yönetebilecekler. Aslında Facebook’ta ikinci bir hesap sahibi olmak Facebook’un kurallarına aykırı bulunuyor ancak çok sayıda kullanıcı iş ve özel hayatına yönelik kontakları farklı hesaplarında tutmayı tercih edebiliyor. Ayrıca Facebook’un vurgusuna göre, milyonlarca kullanıcı, aile içinde aynı telefonu kullanarak Facebook hesabına ulaşabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>