Facebook mobil uygulamasına sürpriz güncelleme

0

Facebook, kısa süre önce Instagram için hayata geçirdiği Hikayeler özelliğini artık Facebook’un mobil uygulaması içinde de yayına aldı. 

Böylece, genç kullanıcılarını Snapchat’e kaçırma korkusuyla Snapchat’i taklit etmeye başlayan Facebook, Snapchat’in en önemli özelliğini, kendi sosyal medya servisinin de en göze çarpar özelliği olarak mobil uygulamasında ekranın üstüne yerleştirdi.

Hikayeler özelliği sayesinde, Facebook kullanıcıları, Instagram’da olduğu gibi, 24 saat içinde kaybolacak videolar ve fotoğraflar yayınlayabilecekler.

Snapchat’i satın almak için çok sayıda teklifler yaptığı bilinen Zuckerberg, geri çevrilen teklifleri sonunda Facebook’ta Snapchat’e benzeyen özellikler geliştirmek üzere harekete geçmişti. Snapchat’in kısa sürede 25 milyar dolarlık değerlendirmeyle borsada halka açılması da Zuckerberg’in korkularında haklı olduğunu ortaya çıkardı.

Facebook yeni güncellemeyle ayrıca Direct isimli bir mesaj kutusunu da mobil uygulamada hayata geçirdi. Bu mesaj kutusu başka kullanıcılara doğrudan fotoğraf ve video göndermeyi mümkün kılıyor ki, bu da Snapchat’in iyi bilinen bir özelliği. Aynı zamanda Instagram üzerinde de aynen taklit ediliyor.

Genç kullanıcılarını Snapchat’e kaptırmak istemyen Facebook’un, başka Snapchat-benzeri özelliği de yayına alabileceği düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>