Facebook’un Oculus davasında anlaşma sağlandı

0

Facebook, sanal gerçekli gözlüğü Oculus Rift için milyarlarca dolar ödeyip gözlüğü satın aldığında, gözlükle beraber gelen sayısız yasal problemi de başına bela etmişti.

Kim kimden çaldı belli değil

Gözlüğün teknolojisinin, eski çalışanları John Carmack tarafından çalındığını ve Facebook’la anlaşma yapan genç girişimciye satıldığını iddia eden ZeniMax şirketi Facebook’a karşı açtığı davada jürinin 500 milyon dolarlık tazminat kararı almasıyla sevinmişti. 

Ancak aynı davada Zenith’in iddia ettiği ticari sır konusunun, ticasi sır alanına giremeyebileceği şüphesi de dile getirilmişti. 

Şimdi ise Facebook ve Zenith, konuyu “kendi aralarında” kapattıklarını belirtiler ve davada anlaşma sağladılar. Anlaşmanın detayları ise belli değil ve Facebook’un ne kadar ödeme yaptığı bilinmiyor. Fakat şimdilik Facebook nihayet Oculus Rift’le ilgili yasal problemleri çözmüş görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>