Facebook Onaylanmış Sayfalar arasına kendi sayfanızı nasıl eklersiniz?

0

Facebook sayfa onaylatma işlemi, aslında ilk önce Twitter’ın yaptığı bir girişimdi. Bu sayede ünlü kişiler, çok takipçili farklı birçok kurum veya kuruluş sayfalarını onaylatarak hesabın yanında mavi tık işareti çıkmasını sağlayabiliyor ve takipçilerine sayfanın güvenilirliğini arttırıyor. Peki, Facebook sayfa onaylatma nasıl yapılıyor?

Facebook Onaylanmış Sayfalar

İngilizcede “Verified page” olarak isimlendirilen Facebook onaylanmış sayfalar, direkt olarak Facebook tarafından güvenilirliği ve doğruluğu kabul edilmiş sayfa anlamına geliyor.

16-05/10/facebook-sayfa-onaylatma-2.png

Facebook‘tan sayfasını onaylatan profiller, işlem sonrası profillerinde mavi tık işaretini görüyorlar. Böylece sayfayı ziyaret eden diğer Facebook kullanıcıları bu sayfanın onaylanmış ve güvenilir bir sayfa olduğunu görüyor.

Facebook Sayfa Onaylatma Nasıl Yapılır?

Normal şartlarda Facebook sayfa onaylatma işlemi direkt olarak Facebook’un yardım merkezi üzerinden yapılıyor. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için sayfanızın belli bir kitleye ulaşmış olması, günlük erişim istatistiklerinin belli bir noktada olması gibi farklı kriterler mevcut.

Ancak şu anda Facebook’un “Nasıl sayfamı doğrularım?” bölümüne gittiğiniz zaman “Şimdilik bulunduğunuz bölgede gri doğrulama kartı isteklerini kabul etmiyoruz.” uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Yani bir başka deyişle ülkemizde direkt olarak Facebook’a başvuru yaparak sayfa onaylatma işlemi gerçekleştirilemiyor. Peki, diğer yollar neler?

Ülkemizde birçok onaylanmış Facebook sayfası bulunuyor. Bu da genellikle Facebook partneri olan, Facebook ile işbirliği içerisinde olan sosyal medya ajansları aracılığı ile yapılabiliyor. Örneğin ülkemizde Facebook ile yakın ilişki içerisinde olan sosyal medya ajansı Sosyopat, sayfa onaylatma işlemini belli bir ajans danışmanlık ücreti ile müşterilerine sunuyor.

Sonuç olarak ne yazık ki Facebook sayfa onaylatma işlemi şu anda yurtdışında olduğu gibi ülkemizde kullanılamıyor. Ancak böyle bir desteğe ihtiyacınız varsa [email protected] mail adresi üzerinden veya iletişim formu bölümünden Sosyopat sosyal medya ajansına ulaşabilir ve gerekli desteği oradan alabilirsiniz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>