Facebook politik reklamları yasaklıyor

0

Facebook verilerini çalan uygulamalar

ABD seçimleri yaklaşırken, politik reklam kavgası da zirveye çıkmak üzere. 2016 seçimlerinde her iki tarafın da sosyal medyada yapılan yanıltıcı reklamları suçlaması nedeniyle 4 senedir kongre önünde terleyerek ifade veren Zuckerberg bu kez önlemini erken alıyor.

Facebook seçim yasağı mantığını keşfetti

2020 seçimleri için politik reklamları kabul etmeyeceğini açıklayan Twitter’ın aksine Facebook farklı bir politika uygulayacak.

Bir yıldır politik reklam kabul etmeyen Twitter’ın aksine Facebook reklam almaya devam edecek. Ancak seçimden bir gün önce yasak başlayacak.

Aslında Türkiye’de geçerli olan seçim yasakları mantığını keşfeden Facebook böylece oy vermek için sandığa giden seçmeni etkilemek için son anda yayınlanacak sahte reklamları engellemiş olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>