Facebook portal cihazı için önemli yenilik!

0

Facebook portal cihazı

Facebook portal cihazı artık online toplantılarda kullanılabilecek. Online görüşmenin yapılmasının yanı sıra paylaşımlar da bu cihazla mümkün olacak.

Facebook porta cihazı iş süreçlerine entegre oluyor

Sosyal medya platformu olmanın çok daha ötesine geçen Facebook, özellikle akıllı cihaz sektöründe var olmaya çalışıyor. Akıllı hoparlör sektörüne giren Facebook, ekranlı portal cihazıyla oldukça yenilikçi bir adım atmıştı.

Ortak çalışma için Workplace uygulamasını bu cihaza entegre eden Facebook, portal cihazının iş süreçlerinde de kullanımını hedefliyor. Workplace ile kullanıcılar, portal cihazı üzerinden 50 kişiye kadar video görüşme yapabilecek. Ayrıca video görüşmenin yanı sıra dosya ve ekran paylaşımları gibi işlemler de yerine getirilebilecek.

Workplace entegrasyonunun ilk ve ikinci nesi portal cihazlarda kullanılabileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>