Facebook, Procter&Gamble’ın BANABAK uygulamasını global başarı öyküsü ilan etti

0

Facebook Business, Procter&Gamble’in 2014 yılında bir gençlik hareketi olarak başlattığı ve ardından bir mobil uygulamaya dönüştürdüğü BANABAK mobil uygulamasının ulaştığı indirme sayısını global başarı öyküsü olarak ilan etti. Facebook’un duyurusunda, Procter&Gamble’ın bir yılda uygulamanın 200 bin indirme sayısına ulaşmasını hedeflediğini, ancak bu sayının da aşılarak 241 bine ulaşıldığı anlatıldı.

Başarı öyküsünde ayrıca P&G’nin gençleri iyi anlayan bir şirket olması sonucunda sosyal medyayı, Facebook ve Instagram video reklamlarını 18-24 yaş aralığını hedefleyerek doğru şekilde konumlandırdığından ve Türkiye’de üniversite kampuslarında marka elçileri belirleyerek kazanılan başarıya katkıda bulunduklarından bahsedildi.

BANABAK’ın özellikleri

 Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya, BANABAK hareketi ve uygulamasıyla gençlere göre şekillendirmiş, onlara fırsatlar sunuyor. Sahip olduğu fiş okuma teknolojisi ve oyunlaştırma modeliyle gençlere aldıkları her P&G ürününden puan kazandırıyor ve böylece indirim, farklı ödüller kazanma gibi avantajlar sunuyor. Gençlerin kazandıkları puanlarla çeşitli fırsatlar arasından en çok TEMA ile ağaç bağışlamayı tercih ettiği ve BANABAK ile 4 ayda 3 bin fidan bağışı yapıldığı, böylece bir BANABAK ormanının oluşturulduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>