Facebook QR kod testlerini onayladı

0

Facebook QR kod

ABD’de kişiler arası para aktarımı için Facebook QR kod testlerini onayladı. Bu QR kodlar, Facebook Pay’de kullanılabiliyor.

Facebook QR kod testleri yapıyor

Facebook, yeni bir QR kodu özelliğini ve ödeme bağlantılarını test ettiğini onayladı. Venmo benzeri QR kodlar, ABD’deki kişilerin birbirlerine para göndermesini veya istemesini kolaylaştırmak için Facebook Pay ile kullanılabiliyor.

Bu QR kodu özelliği, bir kullanıcının para göndermek veya istemek için akıllı telefonunun kamerasıyla bir arkadaşının kodunu taramasına olanak tanıyor. Yeni özellik, Facebook Pay üzerinde ‘Tara’ düğmesine tıklayarak kullanılabiliyor.

Facebook sözcüsü: “Messenger’da ödemeleri daha da kolaylaştırmak için, insanların para göndermek veya talep etmek istediklerinde QR kodlarını ve ödeme bağlantılarını kullanma yeteneklerini test etmeye başladık” dedi. Şu anda yalnızca ABD’deki kullanıcıların Messenger aracılığıyla ödeme gönderebildiğini de belirtti.

Messenger’da para gönderip almak isteyen kullanıcıların en az 18 yaşında olması ve Visa veya Mastercard banka kartına, PayPal hesabına veya desteklenen ön ödemeli kartlardan veya resmi kartlardan birine sahip olmaları gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>