Facebook radikal bir değişime hazırlanıyor

0

Mark Zuckerberg

Facebook, uzun yıllardır oturtuğu ve gündelik yaşamın bir parçası haline dönüştürdüğü “news feed” sayfasında radikal değişikliklere gideceğini açıkladı.

News Feed günlük yaşamın bir parçası

İki milyar kullanıcısının her gün dünyadan ve sosyal çevreden haberler almak için takip ettiği haberler sayfası, aynı zamanda insanların internet kullanma alışkanlığının da önemli bir parçası haline dönüşmüş durumda. Medya şirketleri haberlerini hazırlarken okurların onu Facebook’ta paylaşma ihtimalini artırmak üzere tasarlıyor, firmalar reklamlarını yine News Feed üzerinde dikkat çekecek, çok paylaşılacak bir içeriğe dönüştürmeyi hedefliyorlar.

Zuckeberg şimdi, insanlara News Feed’i okurken geçirdikleri zamanı daha değerli hissettirecek önemli bir değişikliğin arefesinde olduklarının altını çiziyor.

Mark Zuckerbeg tam olarak nasıl bir değişiklik planladıklarını detaylandırmış değil ancak Facebook’un önümüzdeki günlerde çok ciddi bir güncelleme alacağını tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>