Facebook reklam fiyatları düştü

0

Facebook reklam fiyatları

Salgın döneminde firmaların ekonomik anlamda zor duruma düşmesi, reklam verme eğilimlerini de azalttı. Bu dönemde Facebook reklam fiyatları düşüş gösterdi.

Kullanıcı sayısı arttı, Facebook reklam fiyatları düştü

Salın dönemini nispeten daha az hasarla atlatan şirketler, genellikle internet ve sosyal medya sektöründe faaliyet gösterenler oldu. Bu dönemde sosyal medya platformları, kullanıcı sayısını artırmayı başardı.

Özellikle geçmiş yıllardaki popülerliğini kaybeden Facebook, salgın döneminde yeni ilgi odaklarından biri oldu. Bu dönemde Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı yüzde 11 artış göstererek 1.73 milyara ulaştı aylık aktif kullanıcı sayısında ise yüzde 10 artışla 2.6 milyar kullanıcı sayısına ulaşıldı.

Facebook’un yanı sıra Instagram, WhatsApp, Messenger’a bir bütün olarak baktığımızda ise günlük aktif kullanıcı sayısında yüzde 12 artışla 2.36 milyar kullanıcıya ulaşıldığını görüyoruz. Ayrıca aylık aktif kullanıcı sayısı ise yüzde 11 artışla 3 milyara ulaşmış durumda.

Ancak bu dönemde reklam verenlerde ciddi oranda azalma yaşandı. özellikle şirketlerin de reklam vermek için artık Facebook’u tercih etmemesi bunda önemli bir paya sahip oldu. Ancak Facebook reklamlar için daha cazip bir yer olmak amacıyla reklam fiyatlarında düşüşe gitti. Salgın sonrasında ise reklam sisteminin de eski haline geleceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>