Facebook reklam verenler için kısıtlama yapacak

0

Facebook reklam

Facebook reklam verenler için kısıtlama uygulayacak. Facebook, Messenger ve Instagram’da 18 yaşın altındakiler hedeflenemeyecek.

Facebook reklam verenler için kısıtlama uygulayacağını açıkladı

Facebook Inc yaptığı açıklamada, reklam verenlerin ilgi alanlarına veya diğer sitelerdeki etkinliklerine göre 18 yaşın altındaki kişileri hedeflemesine izin vermeyi durduracağını söyledi.

Değişiklik, reklamverenlerin yakında Facebook’ta, Messenger hizmetinde ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da yalnızca yaş, cinsiyet veya konuma dayalı olarak 18 yaşın altındaki kişileri hedefleyemeyecekleri anlamına geliyor. Facebook bu sayede 18 yaşın altındaki kullanıcılara daha güvenli bir sosyal medya deneyimi sunmak istiyor.

Gençlik odaklı bir uygulama fikrinin, ebeveynlere daha fazla şeffaflık sağlayacağı ve Instagram’ı kullanmak isteyen küçük çocukların ne yaptığı konusunda kontrol sağlanacağı da belirtiliyor.

Facebook’un Messenger Kids’inden Alphabet Inc’in (GOOGL.O) sahip olduğu YouTube Kids’e kadar birçok büyük sosyal medya şirketi, uygulamalarının daha genç izleyiciler için sürümlerini başlattı. Bazı sosyal medya şirketleri, çocukların platformlar yerine aile sürümleri ile daha güvenilir bir ortamda bulunacağını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>