Facebook sanal gerçeklik yatırımı yaptı

0

Facebook sanal gerçeklik

Facebook sanal gerçeklik alanındaki çalışmalarını geliştirmek için yeni bir sanal gerçeklik şirketi satın aldı. Beat Games’in Facebook’a katılmasıyla, yeni çalışmaların yürütülmesi hedefleniyor.

Facebook sanal gerçeklik şirketi satın aldı

Sanal gerçeklik konusunda hem ürün hem hizmet odaklı çalışmalar yapmak isteyen Facebook, bu alandaki yatırımlarına devam ediyor. Facebook son olarak, sanal gerçeklik çalışmaları için Beat Games’i satın aldığını duyurdu.

Fruit Ninja ve Guitar Hero’ya benzeyen Beat Saber oyunun geliştiricisi olan Beat Games, bu alanda yenilikçi sanal gerçeklik projeleri geliştiriyordu.

Yapılan anlaşmaya göre Beat Games, Facebook’un sanal gerçeklik çalışmalarını yürüttüğü Oculus Stüdyoları bünyesinde bağımsız olarak faaliyet gösterecek.

İlk etapta Beat Games’in, Facebook’un da vereceği destekle sanal gerçeklik tabanlı oyun çalışmaları yapması planlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>