Facebook şeffaflık raporu yayınladı

0

Facebook şeffaflık raporu

2020 yılı ilk yarısına ait Facebook şeffaflık raporu yayınlandı. Raporda kullanıcı verilerine yönelik alınan talepler listelendi.

Facebook şeffaflık raporu

Facebook’un periyodik olarak yayınlamaya devam ettiği şeffaflık raporu, 2020 yılı ilk yarısı için yayınlandı. Raporda Türkiye de dahil olmak üzere ülkelerin bulundukları kullanıcı veri talepleri listelendi.

Bu yarıda toplamda ülkelerde 173.592 adet talep geldi. Kullanıcı verilerinin istenildiği bu taleplerde, 2019 ikinci yarısına kıyasla yüzde 23’lük bir artış yaşandı. Listede ilk sırada 61 binden gazla taleple ABD yer aldı. ABD’yi 35 bin taleple Hindistan ve 11 bin taleple Almanya takip etti. Türkiye ise yaklaşık 6 bin taleple 7. sırada yer aldı.

Taleplerdeki artışa baktığımızda ise Türkiye’den gelen taleplerde yüzde 43’lık bir artış yaşandı. Şeffaflık raporunda Facebook, ürün ve hizmetlerine erişimi ne kadar süre kısıtladığını da paylaştı. Bu alanda ise 38 hafta 3 gün 19 saat ile Hindistan ilk sırada yer aldı. Türkiye’de ise toplamda 11 saatlik erişim kısıtlaması oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>