Facebook, sektördeki video yöneticilerini topluyor

0

Facebook keşfet

Facebook bir türlü istediği başarıyı yakalayamadığı video içeriği paylaşımı konusunda çareyi rakiplerinin yöneticilerini ayartmakta arıyor olabilir mi?

Silikon Vadisi’nden gelen haberlere göre Facebook, tüm video içeriklerinin global yönetimi için, BuzzFeed Studios’un başındaki ismi işe aldı.

Facebook’un video içeriklerinin yönetimini Matthew Henick’in kontrolüne bırakan sosyal medya devi böylece platformu daha fazla canlı video yayının yapıldığı bir yayın aracına dönüştürmeyi planlıyor.

Ayrıca Pinterest’in yöneticilerinden Mike Bidgoli de Facebook’un ABD’de sınırlı sayıda kitleye açık olan video ve canlı yayın platformu Facebook Watch’ın başına geldi.

Öyle görünüyor ki, Zuckerberg video konusunda Facebook’u lider bir platform yapmak için 2018 içinde önemli girişimlerde bulunacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>