Facebook siyasi reklamları engelleyecek

0

Facebook siyasi reklam

Facebook siyasi reklamlar konusunda bazı kullanıcılardan yoğun eleştiri alıyordu. Facebook bu reklamları engelleyen yeni özellik geliştirdi.

Facebook siyasi reklamları engelleme özelliği

Facebook ve Twitter, siyasi içerikli paylaşımların en çok yapıldığı sosyal medya platformları diyebiliriz. Bu platformlarda kullanıcılara tartışma ortamı sunulması, daha çok paylaşım yapılmasına neden oluyor.

Facebook ise siyasi reklam konusunda rahatsız olan kullanıcılara yönelik yeni bir özelliği kullanıma sundu. Yeni özellikler birlikte isteyen kullanıcılar siyasi içerikli reklamları engelleyebilecekler. Şu anda bu özellik, dünya genelinde kullanıma sunulmuş durumda. Ayrıca özellikle birlikte genel anlamda çok net siyasi mesaj içeren reklamlar engelleniyor. Gelecek dönemlerde ise Facebook’un daha farklı filtrelemeler yapma imkanı sunması bekleniyor.

Facebook, tüm dünyada kullanıcıların daha az siyasi içerik görmek istediğini belirtiyor. Facebok’un bu özelliğinin ileride nasıl bir boyut kazanacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>