Facebook TV reklamları satmaya başlıyor!

0

Facebook, kendi sosyal medya ve mesaj platformlarında sattığı reklamlarla yetinemedi, şimdi de TV platformları için reklam satışına başlıyor.

Sosyal medya devinin planlarına göre şirket, Apple TV ve Roku platformlarında gösterilecek reklamları satarak yeni bir gelir kapısı elde edecek.

Apple TV ve Roku televizyon kutularında çalışan uygulamalarda gösterilecek reklam alanlarını pazarlayacak olan sosyal medya devi böylece dijital reklam alanında bir kaleyi daha ele geçirmiş oluyor.

Kullanıcıya uygun, hedeflenmiş reklamlar

Reklamların boyutu, uzunluğu ve formatı henüz belirlenmiş değil ancak test çalışmaları sürüyor ve testler bittiğinde Apple TV ile Roku izleyicileri, kullandıkları uygulamaların içinde Zuckerberg’ün sosyal medya devi tarafından satılmış dijital reklamlar görmeye başlayacaklar.

Facebook, kullanıcıların IP adresini, kendi sosyal medya platformundaki IP adreslerinin profilleri ile eşleştirerek hangi evde hangi reklamın görüneceğini de belirleyecek. Böylece nokta atışı reklam gösterme imkanı doğacak. Örneğin, Facebook’taki profil bilgileriyle şirketin sunucularında yaşı, ilgi alanları, yaşadığı yer, check-in yaptığı yerler gibi bilgiler zaten kayıtlı olan bir Apple TV kullanıcısı, bu profil bilgilerine uygun reklamlar görecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>