Facebook ve Twitter yöneticileri Disney yönetim kurulundan ayrıldı

0

Facebook’un COO’su Sheryl Sandberg ve Twitterin kurucusu/CEO’su Jack Dorsey, Disney’in yönetim kurulundan ayrıldıklarını açıkladılar.

Çıkar çatışması başladı

Disney’den yapılan duyuruya göre, Sheryl Sandberg ve Jack Dorsey hem artan meşguliyetleri nedeniyle Disney’in yönetim kurulundaki görevlerine zaman ayıramadıklarından hem de çalıştıkları diğer şirketlerle Disney’in yeni iş kollarındaki çakışmalar sebebiyle yönetim kurulundan ayrılma kararı aldılar.

Bu ayrılık aynı zamanda, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya şirketlerinin artık Disney gibi içerik şirketleriyle rakip haline geldiğini de ispat etmiş oldu.

Disney de kendi içeriklerini yayınlayacak bir steaming şirketine evrildiği için bu çakışmanın ortaya çıktığı ilk şirketlerden biri oldu. Yakın gelecekte sosyal medya şirketlerinin TV kanallarına, gazete ve dergilere hatta perakende mağazıcılığa ya da toptan ticaret şirketlerine kadar pek çok alanda rekabete girdiğine şahit olmak şaşırtıcı olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>