Facebook ücret politikası değişiyor

0

Facebook ücret politikası

İçerik üreticileri desteklemek için Facebook ücret politikası değişiyor. Yeni sistemle birlikte içerik üreticiler yayınlardan gelir elde edebilecekler.

İçerik üreticiler için Facebook ücret politikası değişiyor

Sosyal medya platformları, şimdiye dek içerik üreticilerin ücretsiz bir şekilde paylaşımlarda bulunduğu bir yer oldu. Ancak Facebook bu sistemde küçük bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Popülerliğini Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarını kaptıran Facebook, artık içerik üreticiler için de pek cazip bir yer olmadı. Hatta birçok içerik üreticisi Facebook kullanmayı bıraktı. Ancak Facebook, içerik üreticileri platforma geri kazandıracak yeni bir politika üzerinde çalışıyor.

Özellikle canlı yayınların sosyal medyada trend haline gelmesi nedeniyle Facebook buna yönelik bir ücret politikası uygulayacak. Böylelikle içerik üreticiler Facebook’ta ücretli bir şekilde canlı yayın yapabilecek. Üreticiler yaptıkları canlı yayından gelir sağlayabilecek.

Ayrıca Facebook’un bu yeni özelliği online workshop olarak da kullanılabilecek.  Bu sayede eğitim vb. alanlarda da Facebook kullanımının artması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>