Facebook üçüncü çeyrek raporu yayınlandı

0

facebook üçüncü çeyrek

Facebook üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını yayınladı. Yayınlanan raporda kullanıcı sayısı ve gelir bazlı bilgilere yer verildi.

Facebook üçüncü çeyrek raporu

Sosyal medya tarafında eski popülerliğini yitirmiş olsa da Facebook günümüzün en değerli teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Bunda Facebook’un farklı alanlarda faaliyet göstermesinin de büyük bir payı var diyebiliriz.

2020 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Facebook, bu dönemde başarılı bir tablo çizdi diyebiliriz. Üçüncü çeyrekte Facebook, geçen yılın aynı dönemine kıyasla gelirlerini yüzde 22 artırdı ve 21,5 milyar dolar gelir elde etti. 2019 yılı üçüncü çeyreğinde Facebook’un elde ettiği gelir 17,7 milyar dolar seviyesindeydi.

Facebook, bu dönemde net kârını da artırmayı başardı. Geçen yıl aynı dönemde 6,1 milyar dolar net kâr bildiren Facebook, bu dönemdeki kârını yüzde 29 artırarak 7,8 milyar dolara çıkarmayı başardı. Şirketin net kârındaki artış, hisse başına kârda da olumlu etkiye neden oldu. Facebook’un hisse başı net kârı 2,12 dolardan 2,71 dolara yükseldi

Kullanıcı sayısına baktığımızda ise yüzde 12’lik bir artışla 1,82 milyar kullanıcı sayısına ulaşıldığını görüyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>