Facebook’un üçüncü çeyrek raporu muazzam

0

Sosyal medya devinin 2016 üçüncü çeyrek raporlarına göre, Facebook’un çeyrek dönem geliri 7,01 milyar dolara çıktı. Aynı dönemdeki kârı ise 2,38 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Bu rakamlar, geçen yılın aynı döneminde elde edilen rakamlara oranla, 3 kat daha fazla kazanç anlamına geliyor.

Mobil cihazlarında Facebook kullananlar

Facebook’un en hızlı büyüyen gelir kapısı, %84 artışla mobil reklamlar oldu. 1,66 milyar aylık mobil aktif kullanıcı sayısına ulaşan şirket bir yılda %20 büyüme kaydetmiş görünüyor. Geçen yıl aynı dönemde mobil aktif kullanıcı sayısı sadece 1,055 milyar kişiydi.

Günlük bazda servisin mobil aktif kullanıcı sayısı 1,09 milyar, aylık bazda toplam mobil kullanıcı sayısı ise 1,79 milyar kişi.

Zuckerberg bu başarılı rakamlar üzerine yaptığı açıklamada ise, “uygulamalarımızda videoyu öne çıkartan politikamıza devam edeceğiz. Bizce, kamera artık insanların paylaşımda bulunmak istedikleri asıl yöntem oldu,” ifadesini kullandı.

Yani sosyal medya servisinin giderek daha fazla video içeriği paylaşan bir yapıya evrildiğini göreceğiz.

Bu alanda da Facebook Live’ın Mayıs ayında hizmete girmesinden beri 4 kat büyüdüğünü aktaran Zuckerberg, Instagram Stories özelliğini de günlük 100 milyon kişinin kullandığını hatırlattı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>