Facebook ürün müdürü Uber’e geçiyor!

0

Facebook ürün müdürü

Facebook ürün müdürü Daniel Danker, artık bir Uber çalışanı oldu. Facebook ürün müdürü, Uber’de sürücü ürün müdürü başkanı ve yönetici konumunda çalışacak.

Facebook ürün müdürü Uber ile çalışacak

Facebook ve Facebook Live yöneticisi olan Danker, iş değişikliği yaparak Uber’e geçiş yaptı. Facebook bünyesinde birçok başarılı projede görev alan Danker, çalışma hayatına artık Uber ile devam edecek.

Uber Başkanı TechCrunch’a yaptığı açıklamada, sürücülerin Uber deneyiminin kalbi olduğunu söyledi. Sürücüye duyulan memnuniyet artışının Uber deneyimindeki artışa karşılık geldiğine dikkat çekti. Sürücü ürünü müdürü olarak Danker; planlama, strateji ve uygulamadan sorumlu olacak. Böylelikle Uber deneyimine duyulan memnuniyeti artırmaya çalışacak.

Danker’in Silikon Vadisi’nde uzun bir geçmişi vardı. 2000 ile 2010 yılları arasında Danker, Microsoft’ta geliştirme ve operasyon müdürü olarak birkaç rolde çalıştı. Sonunda, 2010 yılında BBC için Microsoft’tan ayrıldı. Daha sonra yaklaşık üç yıldır baş ürün görevlisi olarak görev yaptığı Shazam’a gitti.

CEO Dara Khosrowshahi’nin önderliğinde Uber, sürücülerine daha fazla önem veriyor. Uber’in 180 günlük değişimiyle Haziran ayında sürücülere olan bağlılığı başladı. Uber uygulama içi yeniliklerine başka özellikler de ekledi. Geçen ayki Kod Konferansı’nda, eski CEO’su Travis Kalanick’in söylediğine rağmen, Uber asla sürücülerden vazgeçmeyeceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>