Facebook ve Instagram içerik oluşturuculara yatırım yapacak

0

Facebook ve Instagram

Facebook ve Instagram içerik oluşturuculara 1 milyar dolar yatırım yapacak. Bu yatırımla Facebook Inc, üreticilere ulaşmayı hedefliyor.

Facebook ve Instagram içerik oluşturucuları tutmaya çalışıyor

Facebook yaptığı açıklamada, 2022’nin sonuna kadar içerik oluşturucuları desteklemek için 1 milyar dolardan fazla yatırım yapacağını ve kamuoyunun dikkatini çekmeyi hedeflediğini söyledi.

Facebook, yatırımın, fotoğraf paylaşım ağı Instagram da dahil olmak üzere uygulamalarında belirli kilometre taşlarına ulaşan içerik oluşturuculara ödeme yapmak ve kullanıcılara içerik üretmeleri için fon sağlamak amacıyla bonus programları içereceğini söyledi.

Instagram’ın bonus programları, kısa biçimli video klipleri gösteren TikTok özelliğini taklit eden Reel’i kullanmak için teşvikler içerecek. Şirket, içerik oluşturucuların eğlence videolarının performansına göre para kazanacağını söyledi.

TikTok, içerik oluşturucuları desteklemek için üç yıl boyunca 2 milyar dolar harcamayı taahhüt ederken, Snapchat daha önce içerik oluşturucuların günde toplam 2 milyar dolar karşılığında popüler kısa biçimli videolar yayınlamalarına izin verdi. Facebook Inc de bu desteklerden geri kalmayarak içerik oluşturucuların dikkatini çekmek istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>