Facebook ve Razer çalışan seyahatini kısıtlıyor

0

Facebook ve Razer

Tüm dünyayı sarsan Corona virüsü skandalının ardından Facebook ve Razer çalışan seyahatini kısıtlıyor. Çalışanlar, zorunlu olmadıkça Çin’e gitmeyecek.

Facebook ve Razer Corona için önlem aldı

Çin’de ortaya çıkan ve onlarca kişinin ölümüne neden olan Corona virisü, tüm dünyada tehlike oluşturmaya devam ediyor. Teknoloji şirketleri de Corona virisü için çeşitli önlemler almaya başladı.

Hatta Coronavirisü vakalarının, Apple’ın iPhone üretimini bile doğrudan etkileyeceği konuşuluyor. Bu nedenle teknoloji şirketlerinin gelecek planlarını şimdiden şekillendirmesi gerekiyor.

Çin’de yasak olan sosyal medya platformu Facebook, Oculus girişimi için Çin’de bazı faaliyetlerine devam etmekteydi. Bu nedenle çalışanların bazıları Çin’e seyahat etmek durumunda kalabiliyordu. Ancak Facebook bu konuda kısıtlamaya giderek çalışanlarının Çin’e seyahatlerini iptal etti. Yakın zamanda Çin’e giden çalışanlarına ise evde çalışmaları yönünde bildirimde bulundu.

Benzer şekilde oyun sektöründe faaliyet gösteren ve Çin’de faaliyetleri bulunan Razer da çalışanlarının Çin’e gitmemeleri ve mümkünse evden çalışmalarına yönelik bildirimde bulundu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>