Facebook veri aktarımı için yenilikler sunuyor

0

Facebook veri aktarımı

Facebook veri aktarımı konusunda Google ile entegrasyon sağladı. Artık kullanıcılar Facebook fotoğraflarını Google’a taşıyabilecek.

Merakla beklenen Facebook veri aktarımı geldi

Dijital dünyada artık kullanıcılar gün içinde birçok uygulama arasında geçiş yapıyor. Bu uygulamalardaki verilerini kaybetme veya ulaşamama gibi konular, kullanıcıların en önemli sorunları arasında yer alıyor.

Facebook bu sorunu Google entegrasyonu ile kısmen de olsa çözmeyi başardı. Veri aktarımı projesinin parçası olarak duyurulan yeni özellikte, artık kullanıcılar profillerindeki verileri Google’a taşıyabilecekler.

İlk olarak ABD ve Kanada’daki kullanıcılar için sunulan yeni özellik, tüm kullanıcılara açıldı. Özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların Google hesaplarını Facebook’a bağlamaları gerekiyor. Hesap bağlama işlemi sonrasında kullanıcılar fotoğraf ve videolarını Google Fotoğraflar’a taşıyabilecekler.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>