Facebook veri ihlali için düzenleme yaptı

0

Facebook veri ihlali skandallarının önüne geçmek için yeni bir adım attı. Uygulama mağazasından binlerce uygulama kaldırıldı.

Facebook veri ihlali için önlem aldı

Son yıllarda veri skandallarıyla adından sık sık söz ettiren Facebook, kullanıcılara karşı oluşan bu kötü sicilini düzeltmeye çalışıyor. Bunun için sosyal medya platformunda birçok yenilik yapan şirket, bu kez uygulama mağazası için yeni bir düzenlemeye gitti.

400 farklı geliştirici şirket tarafından yayınlandığı belirtilen binlerce uygulamanın, Facebook’un uygulama mağazasından kaldırıldığı açıklandı. Bu uygulamaların, kullanıcıların veri gizliliklerini ihlal ettiği ve bu nedenle kaldırıldığı duyuruldu.

Ancak Facebook, bu uygulamaların kullanıcı verilerini kötü amaçlı kullanıp kullanmadıklarını bilmediğini ve önlem almak amaçlı böyle bir adım attığını duyurdu.

Facebook böyle bir adım atmış olsa da kullanıcılarını memnun ettiği pek söylenemez. Bu uygulamaların Facebook’un süzgecinden geçip mağazada nasıl yayınlandığı henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>