Techinside Google News
Techinside Google News

Facebook verilerini çalan uygulamalar tespit edildi

Google tarafından, Facebook verilerini çalan uygulamalar tespit edildi. 25 tane uygulamanın, oltalama tekniğini kullandığı öğrenildi.
- Advertisement -

Google tarafından, Facebook verilerini çalan uygulamalar tespit edildi. 25 tane uygulamanın, oltalama tekniğini kullandığı öğrenildi.

Facebook verilerini çalan uygulamalar için harekete geçildi

Güvenle kullandığımız Play Store gibi platformlar, aslında kötü niyetli geliştiricilerin elinde bir silaha dönüşüyor diyebiliriz. Zararlı yazılımlar ve uygulamalar ile kullanıcıların kişisel verileri çalınabiliyor.

Google tarafından yapılan inceleme ile Androd kullanıcılarının Facebook verilerini çalan yeni uygulamalar tespit edildi. Cihazlar ve sunucular tarafında yapılan denetimlerde Google, 25 uygulamanın kullanıcı verilerine izinsiz bir şekilde eriştiğini tespit etti.

Farklı kategorilerde yer alan bu uygulamalar, kullanıcı verilerini çalmak için oltalama tekniğini kullanıyor. Böylelikle vadettiği şeyleri yapmaktansa, arka plandaki zararlı yazılımlarla kullanıcı Facebook verilerine erişiyor.

Bu uygulamaların bazılarının 1 yıldan uzun süredir kullanımda olması ise Google’ın güvenliği sağlamada etkisiz kaldığı yorumlarına neden oldu. Google tarafından bu sürenin uzun olması konusunda bir açıklama gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir